Polski i Rosyjski węgiel.

Dodając do nieszczęścia w branży, prywatni dystrybutorzy węgla coraz częściej do obcych (głównie rosyjskich) dostawców węgla opałowego, z których część znajduje również drogę do instalacji grzewczych, dalszego przygnębiające popytu na polski węgiel.

Odpowiedzieli na tych trudnych warunkach Dwaj polscy górnicy przez nadprodukcję – prowadzi do wzrostu zapasów niesprzedanego węgla w swoich kopalniach.

Jak dobrze, eksport staje się coraz mniej opłacalne dzięki połączeniu niskich cen węgla i rosnące koszty produkcji. Od 2006 roku eksport zmniejszył się o połowę, a jednostkowe koszty produkcji wzrosły o 73%. Te wyższe koszty wydobycia są wynikiem wieku śląskich kopalń – rozpoczęto wydobycie węgla w regionie w 17 wieku. Oznacza to, że większość łatwo dostępnego węgla został wydobyty. To, co pozostaje leży głęboko pod ziemią, a koszty są prowadzone w górę przez ryzyko metanu i ruchów sejsmicznych.

3 przemyślenia nt. „Polski i Rosyjski węgiel.

  1. Hahahaha jak zwykle Rosja musi być zamieszana we wszystkie wałki w tym kraju. Nie dziwię się że tak ich wszyscy nie lubią.

  2. Rosyjski węgiel jest tańszy nie ma się co oszukiwać, więc poco przepłacać i wydobywać swój?

  3. Problem z wydobyciem w Polsce zawsze będzie i zawsze będzie to droższe niż import ale warto inwestować w swoje surowce i tak już jesteśmy krajem usługowym.

Dodaj komentarz