Gruntowna modernizacja przestrzeni basenowej

Dziewczyna z jędrnym tyłkiem stoi przy hotelowym basenie

Basen w Jastrzębiej Górze służy mieszkańcom i gościom już ponad trzydzieści lat. Ze względu na intensywną eksploatację i barak wielu nowinek oraz udogodnień technicznych właściwych nowo budowanym basenom postanowiono przeprowadzić jego gruntowną modernizację. Do pomysłu włodarzy naszej miejscowości przychyli się sami mieszkańcy popierając pomysł unowocześnienia basenu.

Zgodnie z sugestiami zawartymi w przeprowadzonej wśród użytkowników basenu ankiecie  przygotowano wstępną koncepcję uwspółcześnienia wyglądu i użyteczności obiektu. Do najważniejszych zmian należy podzielenie dużego basenu na dwa mniejsze oraz wydzielenie brodzika dla naprawdę małych dzieci z opiekunami. W brodziku planuje się prowadzenie w przyszłości zajęć dla seniorów, z których wielu nie posiada umiejętności pływania ale chętnie skorzystają z dobrodziejstwa jakie daje ruch w wodzie.

Planuje się zostawić wieżę do skoków; jednak z pewnością będzie obniżony pułap do skakania. Nieodzownym elementem modernizacji basen Jastrzębia Góra będzie zainstalowanie windy dla niepełnosprawnych oraz specjalnego podnośnika basenowego umożliwiającego osobom na wózkach pływania, które stanowi doskonałą formę rehabilitacji nie tylko ruchowej ale również psychicznej.

To posunięcie to kolejny krok do niwelowania barier architektonicznych odgradzających osoby niepełnosprawne od uczestnictwa w różnych formach rekreacji. Odpowiednio do nich dostosowane zostaną także powiększone szatnie i sanitariaty. Na terenie kompleksu basenów w Jastrzębie Górze znajdzie się również rwąca rzeka, kilkudziesięciometrowa zjeżdżalnia, sauna, jacuzzi oraz gabinety masażu. Po wstępnej koncepcji widać, jaki rozmiar prac planuje się wykonać.

Będzie to możliwe dzięki pozyskaniu funduszy z różnych źródeł, m.in. Unii Europejskiej, Urzędu Marszałkowskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

4 przemyślenia nt. „Gruntowna modernizacja przestrzeni basenowej

  1. W końcu ktoś na to wpadł! Brawo! taka modernizacja powinna się pojawić znacznie wcześniej! Popieram i czekam na efekty!

  2. Zgadzam się trochę to trwało. Ważne że będzie modernizacja tego basenu w Jastrzębiej Górze bo sam często z dzieciakami tam chodzę i myślę że w tym momencie stanie on się bardziej popularny i więcej osób będzie dobrze o nim mówiło.

  3. Fajnie że o tym pomyśleli to dobry basen i moim zdaniem najlepszy w Jastrzębiej Górze. Ta miejscowość staje się coraz bardziej popularna więc wypadało by żeby baseny miały też takie standardy jak w zachodniej europie.

  4. Popieram pomysł. Brawo dla pomysłodawcy. Pozdawiam bywalców basenu w jastrzębiej górze sama uczęszczam tam kilka razy w tygodni.

Dodaj komentarz